×

Om Selected Group

Om Selected Alternatives

Nyheder og viden

Team

Karriere

Kontakt

Selected Alternatives

Selected Advice

The Many company logo

Teamet


Vil du høre mere?
Hør mere om dine muligheder for at få adgang til unikke investeringsmuligheder, der normalt er forbeholdt institutionelle og professionelle investorer.
Phone

Teamet hos Selected Group

Selected Group er koncernen indholdende Selected Advice og Selected Alternatives. I Selected Group finder du fagspecialister indenfor forskellige områder. Mød teamet nedenfor.

Ønsker du at blive en del af vores team? Se vores ledige stillinger på karrieresiden.

Karriere

Selected Group

Frederik Gundorph Olesen
Group CEO
+45 31 20 21 73
olesen@selectedgroup.dk

Selected Group

Pernille Hammer
Group CFO
+45 51 15 98 18
prh@selectedgroup.dk

Selected Group

Tobias Møller
General Counsel
+45 31 71 58 07
tmj@selectedgroup.dk

Selected Group

Torben Degn
CIO
+45 53 86 34 37
td@selectedgroup.dk

Selected Group

Louise Bech Salmon
CMO
+45 28 35 50 76
salmon@selectedgroup.dk

Selected Group

Karen Møller
Head of Risk
+45 31 54 09 91
km@selectedgroup.dk

Selected Group

Lai Løkkegaard
Finance Manager
+45 40 24 80 67
ll@selectedgroup.dk

Selected Group

Mette Jo Rehn Hermansen
Senior Financial Controller
+45 26 83 81 11
mjsorensen@selectedgroup.dk

Selected Group

Mikkel Møller Rolff
Marketing & CRM Manager
+45 28 15 64 32
mmr@selectedgroup.dk

Selected Group

Katharina Izbicki
Accountant Assistant
+45 88 88 82 06
ki@selectedgroup.dk

Selected Group

Emil Bertil Pedersen
Customer Relations Associate
+45 31 54 09 91
ebp@selectedgroup.dk

Selected Group

Emma Sandlykke
Marketing and Communications Assistant
es@selectedgroup.dk

Selected Group

Frederikke Kam
Junior Legal Counsel
frk@selectedgroup.dk

Teamet hos Selected Advice

Selected Advice specialiserer sig i investeringsrådgivning og er garant for portefølje- og afkastoptimering. Mød vores hold af senior rådgivere, markedsanalytikere og investeringseksperter nedenfor.

Selected Advice

Anders Bentholm
Kundedirektør
+45 28 18 84 27
ab@selectedadvice.dk

Selected Advice

Martin Svendsen
Senior Relationship Manager
+45 28 72 97 20
svendsen@selectedadvice.dk

Selected Advice

Bent Hymøller
Senior Relationship Manager
+45 28 56 54 21
hymoller@selectedadvice.dk

Selected Advice

Christian Tveen Hansen
Senior Relationship Manager
+45 20 27 65 62
cth@selectedadvice.dk

Selected Advice

Patrick Czyz
Senior Client Manager
+45 40 13 84 54
pc@selectedadvice.dk

Selected Advice

Bertel Roslev Rasmussen
Head of Investments
+45 29 92 95 32
roslev@selectedadvice.dk

Selected Advice

Anton Sørensen
Head of Investment Operations
+45 28 68 65 70
antonsorensen@selectedadvice.dk

Selected Advice

Mads Harder Jensen
Investment Analyst
+45 20 94 51 06
harder@selectedadvice.dk

Selected Advice

Christian Hechmann
Investment Analyst
+45 88 88 82 06
ch@selectedadvice.dk

Teamet hos Selected Alternatives

Hos Selected Alternatives udvælger og rådgiver vi om projekter indenfor Alternativ Investering med fokus på ejendomme, grøn energi, sol, vind mm. Mød holdet af investeringseksperter og -rådgivere herunder.

Selected Alternatives

Simon Lander
Sales Director
+45 60 64 06 70
lander@selectedgroup.dk

Selected Alternatives

Frederik Villiam Hoff
Investment Director
+45 27 29 45 05
hoff@selectedgroup.dk

Selected Alternatives

Søren Holm Kruse
Head of Sales
+45 31 40 38 88
holm@selectedgroup.dk

Selected Alternatives

Maksim Johansen
Investment Manager
+45 88 88 82 06
mj@selectedgroup.dk

Selected Alternatives

Hans Christian Rath Bruun
Client Executive
+45 51 95 81 45
bruun@selectedgroup.dk

Selected Alternatives

Simon Heidegaard
Client Executive
+45 21 26 19 24
heidegaard@selectedgroup.dk

Selected Alternatives

Kell Therkildsen
Client Executive
+45 20 71 90 62
therkildsen@selectedgroup.dk

Selected Alternatives

Peter Stephansen
Client Executive
+45 52 21 21 13
stephansen@selectedgroup.dk

Selected Alternatives

Jakob Korslund
Client Executive
+45 52 51 24 52
korslund@selectedgroup.dk

Selected Alternatives

Emil Klixbüll Have
Client Executive
+45 28 15 15 89
have@selectedgroup.dk

Selected Alternatives

Allan Jensen
Client Executive
+45 60 24 32 09
aj@selectedgroup.dk

Teamet hos Selected Group Gibraltar

Gennem Selected Group Gibraltar kan du investere i alternative aktivklasser såsom grøn energi, grøn infrastruktur og ejendomme.

Selected Group Gibraltar

Axel Sauer
Director & Founder
+350 56005345
as@selectedgroup.gi

Selected Group Gibraltar

Lars Dessau
Director & Founder
+350 56005345
ld@selectedgroup.gi

Om Selected Group

kontakt@selectedgroup.dk | +45 88 88 82 06

Nyheder og viden

Team

Information

Politikker

Kontaktinformation

Besøg

Selected Alternatives

Kontakt

LinkedIn

Facebook

YouTube